Sobotní program pro Fitmin tým

Startovní listina ještě nebyla zveřejněna, ale v sobotu budou startovat:

Martina Štěpánková s TimemMarie Ševelová s Kirkem v královské disciplíně Kombinace (CW)

Hana Štípalová se Špekem a Doylem pojedou druhé kolo v kategorii SP2

Jirka Mencák a Michal Ženíšek budou startovat v hromadném startu kategorie SP4, což bude velká podívá a souboj na trati. Takže se máme na co těšit.

MS IFSS 2019 – přepřahání

Hana Štípalová se Špekem a Doylem dnes dojeli po prvním kole na 10.místě v čase 0:09:05 na první místo ztrácejí necelých 31s.

Bylo to naprosto super, jsem nadšená, pejsci jeli parádně. Strašně mne to bavilo a top ten byl můj cíl.

Hana Štípalová

Jak odpočívají pesani po závodech? No přeci s páníčkem 🙂

Nesmí chybět pořádná mňamka v podání Fitmin Purity Snax nuggets

Jirka Mencák si z Mistrovství Evropy veze bronzovou medaili. Takto hodnotí závod.

Do první etapy jsme šli s tím, že pokud máme být ve hře i druhý den tak je potřeba v prvé etapě držet krok s předními závodníky. To se v celku povedlo. Nechybělo ale moc a možná jsme skončili na té křižovatce jako mnozí ze závodníků. Naštěstí těsně zvítězila varianta zkrácené tratě a bylo to hezké svezení. Dnešní etapa nebyla tak rychlá. Snažil jsem se do toho dát maximum. Čisté průjezdy zatáček a odkopavat, co to jen šlo, abych pesanum, co nejvíce pomohl. Počasí byla doslova idylka. Bylo to skoro, jak u nás doma v Orlických horách na hřebeni za rozbřesku. Dopadlo to dobře, což je doslova za 3, za co jsme moc rádi. Mick, Roxy, Storman a Seven odvedli parádní práci. Díky jim

Fotky z dnešního závodu

Jirka Mencák na startu

Jirka Mencák

10:05 Jirka jel dnešní kolo v čase 16:31.3, včerejší kolo měl o trochu rychlejší 16:09:6 . Na 4.místě je Jirka Suchý

10:03 Jirka Mencák si domů poveze 3.místo v kategorii SP4. Jeho psi Mick Roxy, Storman, Seven běželi skvěle.

Jirka se spřežením

9:55 Jirka Mencák je v cíli v čase 0:16:31.3 a zatím je z toho 3.místo

9:38 Hana je psy v TOP 10 po prvním kole. 10.místo. Na prvním místě je Češka Jana Tomášková v čase 0:08:34.3 . Zítra je čeká druhé finálové kolo

Hanka se spřežením

V Asarna aréně panuje příjemné počasí

9:28 za 10 minut vystartuje Jirka Mencák a bude bojovat o medaili

9:23 Hana je v cíli s časem 0:09:05.

9:20 Hana je již na trati. Držíme palce!

7:42 Michal Ženíšek do dnešního startu nenastoupí

Michal Ženíšek

IFSS nedokáže při ME zabezpečit jediné dvě křižovatky, které na trati byly. A kvůli větru tam popadaly plůtky do správného směru jízdy. Několik kvalitních závodníků, díky tomu jelo jinou trať a nebo zde řešili problém. Mne samotného to dle videa stálo cca 40s. Pořadatele to sice mrzí, ale nic s tím dělat nechtějí. Rozhodl jsem se do druhého kola nenastoupit. Klukům to vyšlo, držím palce ať se protlačí ještě více dopředu!
Nemyslím si že toto byla regulérní soutěž. Ale psi běželi super. Tak se zkusíme pošetřit na hromadný start a třeba tam budu mít štěstí.

Video, na kterém je vidět, kde Michal a jiní závodníci měli problém na trati, kvůli popadaným oplůtkům. Včera na závodech panoval silný vítr.

7:24 Jak se cítí Hana před první závodě na sněhu v kategorii SP2

Jsem nervózní, přece jen nejsme jako team úplně sehraní. Napadl čerstvý sníh, ale to by nám mohlo vyhovovat, protože má spíše silové psy.