Marie Ševelová

Profil závodníka: Marie Ševelová

„Mushing je pro mě volnočasovým koníčkem ale i životním stylem. Znamená to sice hodiny strávené na tréninku za každého počasí a téměř každý volný víkend na závodech, ale když vidíte, jak jsou psi na startu natěšení na běh, přenesou to na vás, a vy si tak můžete užívat každou chvíli strávenou na trati s nimi.“

Marie Ševelová pochází z menšího města na severu Čech, z České Lípy, kde žije dodnes. Narodila se do naprosto nepejskařské rodiny.

Nikdo z její rodiny totiž nikdy psa neměl a ani po něm nikdo netoužil. Její vztah ke zvířatům byl ale silnější.

Ve 14 letech se ho dočkala. Podle obrázků v knize plemen psů si vybrala sibiřského huskyho, aniž by vlastně tušila, co taková péče o psa obnáší. A i přesto, že jejího prvního psa nebavilo tak úplně běhat , Marie si tento sport zamilovala. Po pár letech do své rodiny přivítala několik dalších členů, které si účelově vybrala pro mushing – alaskany a evropské saňové psy.


Marie Ševelová – Billy a Maja

V současnosti má tři evropské saňové psy, Billyho, Maju a nejmladšího Kirka. Všichni jsou aktivní závodníci, ale zároveň její parťáci a kamarádi. S Fitmin týmem a Kirkem odjede Marie reprezentovat Českou republiku v mushingu na ME snow do Švédska, kde bude bojovat o medaile. S Kirkem se zúčastní závodu v kategorii SW1, což je skijering jedním psem. V kategorii CW, což je Pulka a Skijoring.

Marie Ševelová a Maja
Marie Ševelová a Maja

Nejvýznamnější úspěchy posledních let Marie Ševelové

3. místo na MS IFSS snow v Norsku 2022 SP2 – spřežení se 2 psy

2. místo na MS IFSS dryland Švédsko 2019 ve scooteru

1. místo na MS IFSS dryland Polsko 2017 ve scooteru

2. místo na ME ECF Itálie 2017 ve scooteru

1. místo ME IFSS Anglie 2016 ve scooteru

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.