On-line z ME: čtvrtek 20.2.

Stříbrná Martina s Timem je ze závodu nadšená

Mám obrovskou radost, že to vyšlo na medaili. Byla to náročná, hodně členitá trať, kopce nahoru dolu a nakonec se ukázalo, že i velice rychlá. Lyže jely výborně. Tim běžel celou trať na maximum, i když některý zatáčky ve sjezdu mu v té rychlosti vadily a bylo vidět, jak trochu přibrzďuje. Ale důležitý je pro mě to, že vypadá po závodě dobře, pije a jí. V sobotu nás čeká královská disciplina kombinace.

Martina s Timem

Michal Ženíšek dnes jel první kolo kategorie SP4. Bohužel na trati měl komplikace.

Dojmy, smíšené. Psi běželi nad očekávání dobře, průměrná rychlost pohybu podle garmin aplikace 33km/h, což je pro mě rychlost snů. Bohužel na křižovatce, kde na poslední chvíli změnili tratě a měl tam být člověk který tam nebyl, foukal vítr, který zřejmě odvlál oplůtek do trati, kam jsme měli odbočit. Zde pro nás vznikl problém. Který nás v součtu stál cca 30-40s. Podal jsem protest, jako mnoho dalších, tak uvidíme co se stane. Jinak to byl moc fajn závod a jsem spokojený.

Ondra Exler s Tonnym skončili na krásném 5.místě v kategorii skijoring. Jak se Ondra dívá na tento závod?

Joo nakonec 5. místečko, jsem strašně spokojený s výkonem Tonnyho. Vše bylo v pořádku až na jedno místečko, ale aspoň víme na čem máme pracovat. Trať je perfektní, rychlá, technický náročná, ale to mě baví a bylo vidět že i Tonnyho takže jsem spokojen na maximum ☺️

Ondra si vybral správně namazané lyže a s Tonnym mají skvělé 5.místo

Veronika s Maxem a jejich první velké zimní závody. Jak Veronika hodnotí tento závod?

V čase 22:38 jsme dojeli 10km trať. Byla to paráda. Začátek jsem probrzdila z důvodů, že by Maxovi rychlost kolem 40kmh na začátku moc neprospěla. Možná jsem to mohla víc pustit, ale zkušenosti jsou zkušenosti. Na 5 kilometru po klesání nás předjížděla Norka stylem pes vedle lyží. Potom už jsme se s ní do cíle přetahovali, ale Max byl už trochu unavený a já věděla, že předjetí by nemusel dobře zvládnout, tak jsem přibrzdila a nechala ji jet. Holky ze Skandinávie ten začátek zmákly poněkud rychleji než já a tak jsme skončili na 7. místě.

Veronika s Maxem

Jak Maruška hodnotí dnešní první závod s Kirkem?

18.místo v kategorii skijoring ženy

Tenhle pes je zkrátka senza. Byl skvělý, odběhl krásně celou 14 km dlouhou trať v průměrné rychlosti téměř 27 km/h, ani jednou nezaváhal a dotáhl nás až do cíle. Možná jsem malinko víc pošetřila úvodní 5 km dlouhý sjezd, kde mě hned o minutu stáhla jiná závodnice, která už se nám pak netrhla, ale možná, že kdybych Kirka víc hnala, tak by zas nedoběhl tak pěkně do cíle. Těžko říct. Takovou trať jsme zkrátka ještě nejeli. Samozřejmě žádné rekordy jsme nestrhli, umístění v druhé desítce, ale já jsem naprosto spokojená.

Marie s Kirkem

11:16 v kategorii SP4 se jedou 2 kola, zítra se tedy dozvíme, jak naši závodníci dopadnou. Ale nyní mají našlápnuto na dobré výsledky:

Jirka Mencák průběžně na 4.místě v čase 00:16:09

Michal Ženíšek průběžně na 8.místě v čase 00:16:51

Na prvním místě je nyní Nor s časem 00:15:57

Michal se spřežením na trat
Michal se spřežením na trati

11:10 Michal Ženíšek je v cíli v čase 00:16:51

Na trati je problém s označením trati. Nejspíš kvůli větru. Uvidíme, zda to bude mít nějaké následky, konkrétně ve výsledcích.

11:06 Jirka Mencák je v cíli průběžně 1.místo! V čase 00:16:09

Jirka se spřežením na trati

10:52 nyní nás čeká spřežení se 4 psy. Na trati máme Jirku Mencáka a Michala Ženíška

10:50 Marie Ševelová s Kirkem 18.místo, skijoring ženy

10:48 Martina Štěpánková si s Timem ze Švédska poveze 2.místo v kategorii skijoring ženy. Gratulujeme ke skvělému výsledku.

Martina Štěpánková a Grey - úleva po závodě.
Martina Štěpánková a Grey – úleva po závodě.

10:30 Musíme zmínit, že Veronika v kategorii měla velikou konkurenci, konkrétně 4 Norky a 2 Švédky, tudíž byla jediná juniorka se střední Evropy.

Chcete o Veronice zjistit víc? Zde je její medailonek

10:24 Maruška s Kirkem jsou úspěšně v cíli v čase 00:30:51

Marie s Kirkem v cíli

10:17 Martina s Timem je průběžně na 2.místě v čase 00:28:19, trať je dlouhá 15km

10:10 Ondra Exler se psem Tonnym na úžasném 5.místě v čase
00:28:49 v kategorii SM1 skijoring muži

Ondra s Tonnym na trati

10:03 na trati je Marie Ševelová a premiéra Kirka. Ondra Exler se průběžně drží na skvělém 4.místě

9:55 na trati už máme i Martinu Štěpánkovou s Timem

9:52 Veronika s Maxem dojela do cíle na 7.místě v čase 00:22:38

9:23 Na trati jsou už muži skijoring, Ondra Exler s Tonnym

9:15 Veronika s Maxem je již na trati

7:40 První se na start postaví Veronika Chlumská v 9:12

7:37 Dobré ráno z Asarna arény